NADPIS

HOME

DOWNLOAD

ARMÁDY

KONTAKT

ODKAZY

    ARMÁDY na této stránce najdete seznam všech armád, které bojují ve světě WARHAMMER. Než se pustíte do hry warhammer, je dobré se seznámit s armádami a potom si vybrat jednu, která se Vám líbí.

    DOWNLOAD zde najdete najdete přeložená pravidla 6. edice Warhammeru do Českého jazyka. Zcela jistě Vám bude stačit k tomu, aby jste se naučili WFB slušně hrát. Dále zde naleznete BAREVNÉ vlajky pro High Elfy a další užitečné downloady.

    ODKAZY na této stránce naleznete odkaz na šikovný nástroj ARMYBUILDER. Pomůže Vám při sestavování armád. Šikovná a nepostradatelná věc pro hráče Warhammeru.

[CNW:Counter] Aktualizováno
3.9.2005

TOMB GUARD vs. ČLOVĚK    WARHAMMER (zkráceně WFB) je stolní strategická hra. Není to desková hra, takže se hraje třeba na stole, či na zemi, kam můžete rozložit napodobeniny terénu (stromky, domky, kopečky). Figurky se nepohybují po žádné "šachovnici", ale používá se měřidla. Každá figurka WFB (voják, kůň, válečný vůz, drak...), používá svoji charakteristiku, kterou najdete ve speciální knize. Každá rasa má svoji knihu ARMYBOOK. Zde najdete seznam všech jednotek dané rasy, speciální pravidla pro danou rasu, povídky, historii, mapy, návody na omalování figurek, barevné fotografie pro tu kterou rasu apod. Charakteristika určuje, o kolik palců se může figurka v 1 kole pohnout, jak umí zacházet se zbraní, jak dovede ovládat střelné zbraně, její odolnost proti zbraním, IQ, počet útoků za 1 kolo a morálku. To vše ovlivňuje přežití vojáka v boji.

    Nejprve se Vám možná budou zdát pravidla obtížná a budete do nich často nahlížet, ale po několika málo hrách Vám přejdou "do krve" a budete v klidu válčit.

    Je nasnadě, že vaše armáda bude pravděpodobně poražena armádou čítající např. trojnásobek té vaší. Nestrachujte se i na tohle se nezapomnělo! Před hrou se oba hráči dohodnou, kolik bude limit jejich armády (př. 2000 bodů). Jestliže si každý z Vás donese mnohem větší armádu, než povolených 2000 bodů, bude si muset vybrat bojovníky-tak aby se vešel do limitu. (např. Empire Captain:80 bodů-body jsou uvedeny v knize Warhammer The game of fantasy battles, která se dodává v hlavní krabici spolu s modely). Dále můžete svého hrdiny dovyzbrojit různými vzácnými a magickými předměty, které mu pomohou přiklonit štěstěnu na jeho stranu. Jedná se o štíty, meče a brnění předávané z generace po generaci, nebo posvátné svitky či magické standardy. Tyto předměty jsou také popsány v knihách pro jednotlivé armády.

    Ve světě Warhammeru nebojují jen vojáci velikosti lidí, ale i draci plivající oheň, griffové, hydry, stromoví muži, obři, mutanti, pegasové, obrovská děla, katapulty, moždíře, bojové vozy tažené příšerami, dryády apod.

    Každý pluk má v čele praporečníka, který dodává mužstvu morálky, když se na regiment valí děsivá kreatura. Dále v regimentu pochoduje bubeník a za víření bubnů či troubení rohů vede směle mužstvo do bitvy spolu s velitelem.

    V každé pořádné armádě nesmí chybět ten nejlepší (Váš zástupce-GENERÁL), který může vyzvat k samostatnému a čestnému souboji nepřátelského generála. Každý generál je velice udatný a v bitvách zběhlý bojovník, proto je těžké ho zabít a on sám rozsévá smrt kam až oko dohlédne. Jednotky poblíž generála bojují s větší odhodlaností.Obrázek Tomb king vs. člověk pochází z Armybooku fy Games Workshop Ltd.